بریس شفاف یا نامرئی چیست؟ چه تفاوتی با بریس های معمولی دارند؟ اینویزیلاین چطور؟ شما پرسش هایی دارید و ما برای آنها پاسخ هایی داریم!

بریس های شفاف شبیه براکت های فلزی سنتی هستند، با این تفاوت که به جای براکت های فلزی، براکت های شفاف دارند. این باعث می شود که آنها کمتر جلب توجه کنند، و برای افراد بزرگسالی که می خواهند دندان های خود را با احتیاط بیشتری صاف کنند، انتخاب محبوب تری هستند.

قیمت بریس های شفاف چقدر است؟ قیمت بریس های شفاف، عمدتاً به دلیل فناوری و مواد مورد استفاده، بیشتر از بریس های تمام فلزی است. در زیر می توانید اطلاعات بیشتری در مورد هزینه بریس های شفاف بدست بیاورید.

بریس های نامرئی مانند اینویزیلاین و الاینرهای شفاف دیگر با بریس های شفاف یکی نیستند، زیرا در آنها به هیچ وجه از سیم استفاده نمی شود؛ بلکه، آنها تری های پلاستیکی هستند که کاملاً متحرک می باشند.

برای کمک به شما در تشخیص اینکه آیا بریس های شفاف، بریس های معمولی یا الاینرهای شفاف بهترین گزینه برای شما هستند یا نه، موارد زیر را بررسی خواهیم کرد:

 • تفاوت بین بریس های شفاف و سنتی چیست؟
 • براکت های شفاف چگونه به نظر می رسند؟
 • الاینرهای شفاف مانند اینویزیلاین چطور؟
 • قیمت بریس های شفاف چقدر است؟
 • بریس های شفاف برای افراد بزرگسالان چگونه عمل می کنند؟
 • کدام برندهای مختلف موجود هستند؟
 • مزایا و معایب بریس های شفاف، نامرئی و اینویزیلاین

… و بسیاری موارد دیگر!

به خواندن این مقاله ادامه دهید تا در مورد اینکه کدام نوع بریس های شفاف یا الاینرها برای شما مناسب هستند اطلاعات بیشتری کسب کنید!

 بریس شفاف یا نامرئی

بریس شفاف یا نامرئی

بریس های شفاف چیست؟

بریس های شفاف درست مانند براکت های فلزی معمولی هستند اما با براکت های شفاف، که گاهی از سرامیک ساخته می شوند. گاهی اوقات آنها بریس های سیمی شفاف را نیز شامل می شوند. برای اطلاعات بیشتر به خواندن این مطلب ادامه دهید!

بریس های شفاف از چه چیزی ساخته شده اند؟

براکت های بریس های شفاف از مواد سرامیکی یا پلاستیکی ساخته شده اند.

بریس های شفاف چگونه کار می کنند؟

بریس های سرامیکی شفاف، درست مانند بریس های فلزی معمولی، به تک تک دندان ها متصل می شوند و سپس با یک سیم به یکدیگر متصل می شوند. این سیستم برای درمان انواع ناهماهنگی دندانی مؤثر است.

ارتودنتیست با جایگذاری دقیق براکت ها، می تواند دندان های شما را در همه جهات دستکاری کند تا آنها را به تراز مناسب بکشاند. درمان معمولاً ۱۸ تا ۲۴ ماه طول می کشد، گرچه برخی از برندها به لطف فناوری که استفاده می کنند، درمان سریع تری را ارائه می دهند.

در اکثر سیستم ها از یک سیم فلزی برای اتصال براکت های شفاف استفاده می شود، اما بیماران ممکن است سیم کمانی سفید را انتخاب کنند. آنها معمولاً گران تر هستند، اما این مزیت را دارند که باعث می شوند بریس ها بویژه از راه دور کمتر آشکار باشند.

هنگام استفاده از بریس های سرامیکی شفاف، برای تمیز نگه داشتن دندان های خود باید مراقبت بیشتری انجام دهید، بویژه مکان هایی که با مسواک زدن معمولی دسترسی به آنها دشوار است.

گرچه در ابتدا ممکن است کمی ناراحت کننده باشند، اما اکثر افرادی که از آنها استفاده می کنند خیلی زود به بریس های خود عادت می کنند و هیچ ناراحتی مداومی را تجربه نخواهند کرد. در حالی که گونه ها و لثه ها به ابزارهای جدید عادت می کنند، احتمال ایجاد زخم های دهان وجود دارد، اما استفاده از موم دندانپزشکی به کاهش فرسایش کمک خواهد کرد.

اما بریس های شفاف و بریس های نامرئی، که الاینرهای شفاف نیز نامیده می شوند، چطور؟ برای پی بردن به تفاوت ها، به خواندن مطلب ادامه دهید!

بریس های شفاف در مقایسه با بریس های اینویزیلاین

بریس های نامرئی با بریس های شفاف تفاوت زیادی دارند. اما، نام ها شباهت زیادی به یکدیگر دارند، و تفاوت های زیادی وجود دارند، که می توانند کاملا گیج کننده باشند! بنابراین در اینجا یک تفکیک سریع از تفاوت های کلی برای شما ارائه می دهیم.

بریس های شفاف بریس های نامرئی
طرح درست مانند براکت های معمولی، اما با براکت های شفاف. تری الاینر پلاستیکی شفاف.
ثابت یا متحرک؟ روی دندان های شما ثابت می شوند، فقط یک دندانپزشک می تواند آنها را بردارد. قابل جابجایی، هنگام غذا خوردن باید خارج شود.
آنها برای چه افرادی هستند؟ می تواند موارد خفیف تا شدید مال اکلوژن یا ناهماهنگی دندان را برطرف کند. معمولاً برای موارد خفیف تا متوسط ​​توصیه می شود.

هر دو نوع بریس کار مؤثری برای صاف کردن دندان های نامرتب به روشی نامحسوس انجام می دهند.

از دندانپزشک بپرسید: تفاوت بین بریس های شفاف و اینویزیلاین چیست؟

به غیر از این واقعیت که هر دو گزینه با مواد شفاف/ به رنگ روشن ساخته شده اند، شباهت زیادی بین بریس های شفاف و الاینرهای متحرک شفاف مانند اینویزیلاین وجود ندارد. آنها محصولاتی متفاوت، و راه های مختلفی برای برطرف کردن ناهماهنگی دندان ها هستند.

بریس های شفاف به زبان ساده، همان بریس های سنتی دارای سیم هستند، با این تفاوت که کمتر جلب توجه می کنند. الاینرها تری های پلاستیکی هستند که می توانید برای غذا خوردن، مسواک زدن یا شرکت در یک رویداد مانند یک جلسه کاری مهم، آنها را از دهان خارج کنید.

شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد:  آیا پس از ترمیم دندان می توان از براکت ارتودنسی استفاده کرد؟

محصولاتی مانند اینویزیلاین، نسبت به بریس های شفاف، کمتر جلب توجه می کنند زیرا هیچ براکت یا سیمی وجود ندارد.

هنگام تصمیم گیری بین بریس های شفاف و اینویزیلاین، از اول شروع کنید و به این فکر کنید که آیا به بریس های سنتی یا الاینرهای متحرک علاقه مند هستید. با استفاده از الاینرها، بیمار وظیفه دارد ۲۰ ساعت در روز آنها را استفاده کند تا بهترین جابجایی حاصل شود.

از سوی دیگر براکت ها به دندان ها متصل هستند و نمی توان آنها را خارج کرد. مشخص کنید که آیا ترجیح می دهید کنترل گذاشتن و برداشتن الاینر خود را در دست داشته باشید، یا اجازه دهید بریس ها کار خود را انجام دهند. علاوه بر این، به خاطر داشته باشید که الاینرها همیشه بهترین گزینه درمانی در موارد شدید ناهماهنگی دندان ها نیستند.

چه کسی می تواند از بریس ها و الاینرهای شفاف استفاده کند؟

صاف کردن دندان ها با بریس اغلب در سال های نوجوانی، زمانی که دندان ها و فک هنوز در حال رشد هستند، مؤثر است. نه به این معنا که در آینده نمی توانید از بریس ها استفاده کنید. در واقع، بسیاری از افراد بزرگسال نیز با نتایج عالی تحت درمان ارتودنسی قرار می گیرند.

اگر در بزرگسالی نسبت به استفاده از بریس ها احساس حساسیت روحی روانی دارید، نیازی نیست خود را اذیت کنید. بر اساس انجمن ارتودنسی آمریکا، تعداد زیادی از افراد بزرگسال بریس ها را دریافت می کنند.

به لطف توسعه فناوری مورد استفاده در الاینرهای نامرئی، ممکن است حتی متوجه نشوید که شخصی که با او صحبت می کنید از بریس استفاده کرده است.

یکی از مواردی که ممکن است انتخاب بریس شما را محدود کند، شدت مورد مشکل شما است. به عنوان مثال، بریس های اینویزیلاین می توانند ۹۰ درصد موارد ارتودنسی را درمان کنند، اما در ۱۰ درصد دیگر که دندان ها به شدت نامرتب هستند، بریس هایی که از سیستم سیم و براکت استفاده می کنند ممکن است تنها گزینه باشند. بریس های نامرئی برای موارد خفیف عالی هستند.

بریس های سرامیکی همرنگ دندان گزینه دیگری برای افرادی هستند که به دنبال روشی ظریف برای صاف کردن دندان های خود هستند. انتخاب بین بریس های شفاف و همرنگ دندان ممکن است به رنگ طبیعی دندان شما بستگی داشته باشد.

افرادی که به طور طبیعی دندان های روشن و درخشان دارند، معمولاً متوجه می شوند که بریس های شفاف گزینه هایی هستند که کم تر جلب توجه می کنند. برای افرادی که رنگ دندان های تیره تری دارند، مواد سرامیکی همرنگ دندان می توانند تطبیق طبیعی تری داشته باشند. جدای از این، این دو نوع بریس، عملکرد یکسانی دارند.

 بریس شفاف یا نامرئی

بریس شفاف یا نامرئی

قیمت بریس های شفاف چقدر است؟

به طور کلی، بریس های شفاف به دلیل مواد و فناوری مورد استفاده، نسبت به نمونه فلزی خود قیمت بیشتری دارند. برای صرفه جویی در هزینه، برخی از بیماران ممکن است در پی استفاده از براکت های فلزی روی دندان های فک پایین خود باشند. این براکت ها کمتر قابل مشاهده هستند، و براکت های شفاف روی دندان های فک بالا بهتر هستند.

قبل از اینکه به بررسی قیمت بریس های نامرئی و شفاف بپردازیم، به خاطر داشته باشید که قیمت ها می توانند از دندانپزشکی به دندانپزشک دیگر متفاوت باشد. هزینه ای که می پردازید، به موقعیت مکانی شما و طول و پیچیدگی درمان شما نیز بستگی خواهد داشت.

اگر بیمه دندانپزشکی دارید که کارهای ارتودنسی را تحت پوشش قرار می دهد، احتمالاً شامل درمان با بریس های سرامیکی نیز می شود. با این حال، محدودیت پوشش سالیانه شما ممکن است کمتر از هزینه کلی درمان شما با بریس های شفاف باشد، در این صورت شما هنوز باید مقداری از هزینه های خود را از جیب بپردازید.

همچنین می توانید از دندانپزشک خود بپرسید که آیا طرح پرداخت بدون بهره را برای کمک به شما در تقسیم هزینه درمان ارائه می دهد یا خیر.

بریس های نامرئی چگونه عمل می کنند؟ (الاینرهای شفاف)

سیستم الاینرهای شفاف راه حلی کاملاً متفاوت برای صاف و همراستا کردن دندان ها است. آنها از یک سری الاینرهای (یا “تری”) متحرک پلاستیکی شفاف تشکیل شده اند که به خوبی روی دندان ها قرار می گیرند. تری ها برای هر بیمار از روی اسکن یا قالب دندان های او، به صورت سفارشی ساخته می شوند. هر دو هفته یا بیشتر، بیمار باید به سراغ یک الاینر جدید برود و ذره ذره دندان ها را به موقعیت مطلوب منتقل کند.

درمان با بریس های نامرئی معمولاً بین ۹ تا ۱۸ ماه طول می کشد، اما ممکن است برای اصلاح جزئی ۳ تا ۶ ماه طول بکشد.

یکی از مزایای بزرگ این بریس ها این است که می توانید الاینرهای دندان های خود را در منزل بردارید، البته فقط برای دو تا چهار ساعت در روز. این امکان را برای استفاده کننده فراهم می کنند که آنچه را که دوست دارد بخورد و دندان های خود را مثل همیشه تمیز کند. آنها همچنین بسیار کمتر از هر نوع براکت ثابتی جلب توجه می کنند- حتی آنهایی که براکت های شفاف دارند- بنابراین آنها راه حلی مناسب برای افرادی هستند که می خواهند دندان های خود را با احتیاط صاف کنند.

استفاده کنندگان از بریس ها ممکن است بخواهند الاینرهای خود را برای جلسات مهم یا مناسبت های خاص از دهان خارج کنند و بریس های الاینر شفاف انعطاف پذیری برای انجام این کار را ارائه می دهند.

اگر به این نوع درمان علاقه مند هستید اما هنوز آمادگی انجام آن را ندارید، می توانید با انجام یک ارزیابی رایگان برای بررسی واجد شرایط بودن خود شروع کنید.

شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد:  درمان دندان نهفته با کمک ارتودنسی – بخش دوم

با این حال، این الاینرها می توانند ناراحتی هایی ایجاد کنند. اگر بریس های تراز کننده شفاف دارید، باید بعد از خوردن یا نوشیدن هر چیزی غیر از آب، دندان های خود را تمیز کنید، در غیر این صورت، باکتری ها در داخل الاینرها به دام می افتند و احتمال پوسیدگی دندان و بیماری لثه را افزایش می دهند.

همچنین باید افرادی از آنها استفاده کنند که مقداری اراده داشته باشند- اگر شما این اراده را ندارید، ممکن است بریس های ثابت انتخاب بهتری باشند!

برندهای بریس های شفاف

بریس های شفاف دیمون

تفاوت مهمی در مورد بریس های شفاف دیمون در مقایسه با بریس های فلزی وجود دارد. بریس های دیمون نوعی بریس خود تنظیم شونده هستند که خود به خود سفت می شوند. این نسبت به سیستم سنتی چندین مزیت دارد:

 • فرآیند تنظیم به طور مداوم در طول زمان رخ می دهد، بنابراین راحت تر از تنظیمات چند مرحله ای است.
 • مکانیسم لغزشی به معنای فشار کمتر روی دندان ها است.
 • معاینات دندانپزشکی کمتری نیاز است.
 • تمیز نگه داشتن آنها آسان تر است زیرا از الاستیک ها استفاده نمی کنند.
 • بدون هیچ گونه قطعات فلزی قابل مشاهده ای موجود هستند.

البته همه این مزایا هزینه ای دارند، اما قیمت بالاتر بریس های شفاف، با توجه به راحتی، احتیاط و راحتی مربوط به درد کمتری که بریس های شفاف دیمون بوجود می آورند، قیمتی است که بسیاری از بیماران مایل به پرداخت آن هستند.

۳M Clarity ADVANCED

بریس های شفاف  Clarity ADVANCEDاز برند ۳M به گونه ای طراحی شده اند که در برابر لک شدن مقاوم باشند، بنابراین برای اجتناب از تغییر رنگ، به محدود کردن انتخاب غذاها و نوشیدنی های خود نیاز ندارید.

براکت های بریس دارای گوشه های گرد و نیمرخ کوتاه هستند تا احتمال تحریک شدن داخل دهان را کاهش دهند. هنگام انتخاب بریس های مناسب برای خود، مطمئناً راحتی یکی از موارد مهم است.

گرچه احتمالاً بریس های شفاف را انتخاب می کنید تا کمتر جلب توجه کنند، اما اگر برای ایجاد تغییر می خواهید آنها را رنگی کنید، گزینه ای که برای استفاده با این بریس ها دارید این است که می توانید بندهای رنگی را به بریس های شفاف خود اضافه کنید.

رادیانس پلاس

بریس های Radiance که توسط کمپانی ارتودنسی آمریکایی ساخته شده اند، بسیار محکم هستند زیرا از یاقوت کبود (محکم ترین چیز بعد از الماس) ساخته شده اند. آنها ظاهری شبیه به شیشه دارند، که باعث می شود آنها به شفاف ترین بریس های موجود در بازار تبدیل شوند، در واقع، آنها به عنوان یک بریس بسیار جذاب هستند. گرچه آنها قطعاً یک گزینه لوکس هستند، زیرا یکی از گران ترین برندهای موجود بریس ها هستند.

 بریس شفاف یا نامرئی

بریس شفاف یا نامرئی

انتخاب یک برند بریس شفاف

اگر مال اکلوژن شدید دارید و پیمودن مسیر سنتی تر برای شما راحت تر است، باید تصمیم بگیرید که کدام برند را می خواهید.

بسیاری از متخصصان ارتودنسی ترجیح می دهند با یک یا دو برند خاص کار کنند، بنابراین بعید است کلینیک دندانپزشکی را پیدا کنید که این طیف وسیع از انتخاب ها را ارائه دهد. بسیاری از برندهای دیگر در دسترس هستند که ما در اینجا به آنها اشاره نکرده ایم. به خاطر داشته باشید که شرکت های معتبرتری مانند اینویزیلاین زمان بیشتری برای اصلاح فناوری استفاده شده در محصولات خود گذاشته اند، بنابراین شرکت های جدید سطح تجربه مشابهی نخواهند داشت. بهتر است از ارتودنتیست خود بپرسید که کدام برند بهترین بریس های نامرئی را می سازد و چرا. آنها ممکن است بر اساس هزینه ها، عملکرد، خدمات شرکت، فناوری و تعدادی از عوامل دیگر اولویت داشته باشند. اگر از ابزاری که استفاده می کنند راضی نیستید یا فکر می کنید که سود خود را بالاتر از نیازهای شخصی شما قرار می دهند، همیشه می توانید به دنبال یک جایگزین باشید.

مراقبت از بریس های شفاف

اگر بریس های ثابت شفاف را انتخاب می کنید، باید اقدامات احتیاطی بیشتری در حین استفاده از آنها انجام دهید.

ارتودنتیست به شما نشان خواهد داد که چگونه براکت ها و دندان های خود را به درستی تمیز کنید. این کار به صورت روزانه به زمان بیشتری نیاز دارد زیرا بریس ها دارای گوشه ها و شکاف های زیادی هستند که غذا می تواند در آنها گیر کند، که منجر به انباشته شدن باکتری ها می شود.

در صورت امکان، باید دندان ها و بریس های خود را بلافاصله پس از صرف غذا تمیز کنید. اگر این امکان وجود ندارد، حداقل با آب خیلی خوب بشویید. استفاده از فلاس تریدر یا پاک کننده بین دندانی برای تمیز کردن بین دندان ها در زیر سیم کمانی کمک خواهد کرد.

اگر می پرسید که چه خوراکی هایی باعث لک شدن براکت های شفاف می شوند، ارتودنتیست شما به شما توصیه خواهد کرد که هنگام استفاده از بریس بهتر است از چه خوراکی هایی اجتناب کنید تا هم بریس ها و هم دندان های شما در شرایط خوبی باشند. از جمله:

 • خوراکی های سفت مانند آجیل، بیسکویت و یخ
 • خوراکی های جویدنی مانند آبنبات، غلات، نان شیرینی و آدامس
 • خوراکی های ترد مانند سیب، هویج خام، نان خرد شده و چیپس سیب زمینی
 • خوراکی های اسیدی مانند ترشی، سس وینگرت و آبمیوه

عاداتی مانند جویدن ناخن یا جویدن مداد نیز می توانند باعث آسیب به سیم ها یا اتصالات شوند. از آنجا که مواد سرامیکی به کار رفته در براکت های شفاف شکننده تر از فلز هستند، بسیار مهم است که دستورالعمل های دندانپزشک خود را دنبال کنید.

مراقبت های بعدی برای بریس های شفاف

آیا می دانسته اید که مراقبت از دندان های خود بعد از برداشتن بریس ها به همان اندازه مهم است؟

پس از صرف این همه هزینه برای بریس ها و پشت سر گذاشتن مشکلات ناشی از استفاده از آنها، بالأخره لبخندی را خواهید داشت که آرزویش را داشتید. شما با کارهای زیر می توانید از آن مراقبت کنید:

 • دو مرتبه مسواک زدن در روز و نخ دندان کشیدن، حداقل به صورت روزانه
 • استفاده از مسواک برقی
 • شستشو با دهانشویه فلورایده
 • مراجعه منظم به دندانپزشک
 • استفاده از نگهدارنده طبق توصیه ارتودنتیست (به زیر مراجعه کنید)
 • تمیز کردن نگهدارنده به صورت روزانه.
شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد:  تفاوت اوربایت اورجت و اپن بایت در ارتودنسی

اکثر بیماران تمایل دارند یک پاکسازی کامل دندانی برای از بین بردن پلاک ها یا لکه هایی انجام دهند که در طول مدت استفاده از بریس ها ایجاد شده اند.

استفاده از نگهدارنده

مانند هر درمان دیگری برای صاف کردن دندان ها، تا زمانی که می خواهید دندان های شما در موقعیت جدید خود باقی بمانند، احتمالاً باید هر شب (و شاید در ابتدا در طول روز) از نگهدارنده استفاده کنید. حتی پس از آنکه سال ها، بریس ها و نگه دارنده ها دندان ها را نگهداشته باشند، به زودی می توانند به حالت کج قبلی خود بازگردند.

دو نوع ریتینر یا نگهدارنده وجود دارد: متحرک و دائمی. نگهدارنده های دائمی (یا چسبانده شده) از یک سیم نازک تشکیل شده اند که به طور نامحسوس به پشت ۴ تا ۸ دندان جلو چسبانده می شود تا از جابجایی آنها از موقعیت خود جلوگیری کند. آنها نیز باید با همان توجهی تمیز شوند که بریس های ثابت خود را تمیز می کنید.

نگهدارنده های متحرک به دو سبک ارائه می شوند:

 • نگهدارنده های سیمی دور دندان ها پیچانده می شوند و با یک صفحه آکریلیکی محکم می شوند.
 • نگهدارنده های شفاف شبیه بریس های الاینر به نظر می رسند، با این تفاوت که به تعویض هر دو هفته یکبار نیاز ندارند.

تمیز کردن نگهدارنده های متحرک بسیار آسان تر است و به فرد استفاده کننده از آنها این امکان را می دهند که غذا بخورد و دندان های خود را مثل همیشه مسواک بزند. با این حال، احتمال گم شدن یا آسیب دیدن آنها وجود دارد.

این گزینه می تواند در طول سال ها گران شود زیرا دندانپزشکان بین ۱۵۰ تا ۴۰۰ دلار برای نگهدارنده سیمی (مانند نگهدارنده هاولی) و ۱۰۰ تا ۲۵۰ دلار برای نگهدارنده های شفاف (مانند نگهدارنده های اسیکس) هزینه می کنند.

به هر حال هر دو نوع نگهدارنده متحرک به تعویض نیاز دارند. اگر به خوبی از آنها مراقبت کنید، می توانند پنج سال یا بیشتر دوام بیاورند.

ارتودنتیست شما می تواند به شما توصیه کند که کدامیک از نگهدارنده های ثابت، سیمی یا شفاف برای حفظ موقعیت جدید دندان های شما مناسب تر است.

 بریس شفاف یا نامرئی

بریس شفاف یا نامرئی

خلاصه: مزایا و معایب

جدول زیر خلاصه ای از اطلاعات ارائه شده در این مقاله است تا بتوانید راحت تر بین بریس های شفاف و نامرئی تصمیم بگیرید و انتخاب کنید.

نوع بریس شفاف (ثابت) نامرئی
ظاهر از فاصله دور؛ کمتر از بریس های تمام فلزی قابل تشخیص هستند. تشخیص خیلی سخت است.
طول درمان ۱۸ تا ۲۴ ماه؛ از ۱۲ ماهگی با بریس های خود تنظیم شونده ۹ تا ۱۸ ماه
دفعات معاینات هر ۴ تا ۶ هفته یکبار؛ هر ۶ تا ۱۰ هفته با بریس های خود تنظیم شونده هر ۲ تا ۶ هفته یکبار
غذا خوردن از غذاهای خاصی که ممکن است به براکت ها آسیب برسانند خودداری کنید. برای غذا خوردن برداشته می شوند؛ هیچ محدودیتی در مورد آنچه می توان خورد وجود ندارد.
تمیز کردن مراقبت بیشتر برای تمیز کردن بریس ها و نخ دندان کشیدن دندان ها بعد از خوردن یا نوشیدن هر چیزی به جز آب باید دندان ها را تمیز کرد.
راحتی در ابتدا و بعد از هر بار سفت کردن سفت شدن ناراحت کننده هستند. معمولاً راحتی و تناسب طبیعی وجود دارد.
دیگر بدون نیاز به اراده بیمار برای برداشتن آنها؛ نمی توان آنها را گم کرد. برای رویدادها یا مناسبت های مهم قابل برداشتن هستند.

به طور کلی، افراد بزرگسال و نوجوانانی که به دنبال راهی برای صاف کردن دندان های خود هستند بدون اینکه جلب توجه کنند، احتمالاً الاینرهای شفاف کارآمدترین و راحت ترین گزینه خواهند بود. نه تنها تشخیص الاینرهای شفاف بسیار دشوار است، بلکه متحرک هستند و نمونه های خانگی آنها بسیار ارزان تر از بریس های سرامیکی ثابت هستند.

در حالی که اینویزیلاین برند پیشرو بریس های نامرئی است، اما یکی از گران ترین گزینه ها نیز هست و ممکن است با بودجه شما مناسب نباشد.

هدف ما در این مقاله این بود که تمام اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم که برای تصمیم گیری درست در مورد مراقبت های بهداشتی دهان نیاز دارید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد!

پرسش های متداول در مورد ارتودنسی نامرئی

آیا می توان برای بریس ها رابربند شفاف تهیه کرد؟

آری. براکت های بریس های شفاف و نامرئی می توانند دارای براکت های سرامیکی یا پلیمری همرنگ دندان یا شفاف باشند، همچنین روی هر براکت نیز می تواند بندهای شفاف وجود داشته باشد.

آیا می توان بریس های فلزی شفاف را دریافت کرد؟

گرچه از نظر فنی هیچ بریس فلزی شفافی وجود ندارد، اما می توانید انتخاب کنید که براکت های شفاف را روی دندان های جلوی خود و براکت های فلزی روی دندان هایی که زیاد مشاهده نمی شوند قرار بگیرند. همچنین می توانید بریس های شفاف روی دندان های فک بالا و بریس های فلزی روی دندان های فک پایین، یا بندهای شفاف را روی براکت های فلزی خود داشته باشید.

براکت های شفاف برای افراد بزرگسال چقدر هزینه دارند؟

هزینه مواد شفاف و نامرئی که کمتر جلب توجه می کنند، نسبت به بریس های فلزی سنتی بیشتر است. بریس های شفاف برای افراد بزرگسال می توانند از ۳۸۰۰ تا ۸۰۰۰ دلار بدون بیمه هزینه داشته باشند.

هزینه الاینرهای شفاف چقدر است؟

بریس های نامرئی دندان از حدود ۲۵۰۰ دلار بدون بیمه شروع می شوند و می توانند تا ۸۵۰۰ دلار قیمت داشته باشند. بریس های نامرئی خانگی که آنها را به صورت اینترنتی خریداری می کنید معمولاً حدود ۲۰۰۰ دلار یا کمتر قیمت دارند، اما خطراتی که استفاده از آنها به همراه دارد، استفاده از آنها را توجیه نمی کند.

۰/۵ (۰ نظر)
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code